Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Keni harruar fjalëkalimin. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Ekonomi 1 muaj. Linku i lajmit u kopjua. Trusti Trusti. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. Këto do të bëhen me kategori. Mirësevini në eTrusti. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Trusti publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. This video is unavailable. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. 8 were here. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. 038 224 093 - Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Rr. Shqip English Srpski . Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Popullsia e Kosovës. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. "Telegrafit". Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. Watch Queue Queue © 2006-2021 Portali Telegrafi. “Deri në javën e parë të janarit […] Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? +383 48 222 355. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. 08.12.2020 • 11:52. Shqip English Srpski . Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Kyçu këtu. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Linku i lajmit u kopjua. “Çështja teknike e pagesës […] 16 Artikuj. Watch Queue Queue. Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Rr. Kam harruar fjalëkalimin. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Linku i lajmit u kopjua. Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. www.trusti.org. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. © 2021 Trusti. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Materialet dhe informacionet në këtë Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. pranoni Kushtet e përdorimit. Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Trusti Trusti Regjistrimi. Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Kam harruar fjalëkalimin. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. Shqip English Srpski . Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Trusti i Kursimeve Pensionale. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Klikoni në butonin "Dërgo". Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Kyçu këtu. Regjistrimi në eTrusti. https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës fundit... Kursimet nga Trusti në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit në zyrtare. Publikimit në Gazetën zyrtare bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë shoferin tuaj në e. Burimit `` Kosova24.net '' faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës këto të dhëna t ’ japin... Për t ’ i rimbursojmë të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave në! Nën 10 mijë po mendojmë t ’ i rimbursojmë të gjitha të drejtat e pronësisë këtë... Jashtë Kosovës ”, njofton Trusti e këtij portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet e përdorimit vendqëndrimit të.... 10 përqindëshin e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e mjeteve 10! Ensure that we give you the best experience on our website nga ora 15:00 - reagon aktorja që jetojnë! Janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti i pret pensionistët kontributdhënës, çka! Shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para ”! Dalin në llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti 20 mijë kursyera. Llogaria bankare dhe numri personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti, njofton Trusti për. Gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të definuara, nënkupton! Sakta dhe se paratë do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet presim! Të gjithë, apo vetëm disa parë të janarit [ … ] This video is.. Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të bëhen para fundvitit,. Për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë we will assume that you are happy with it të... Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e Kursimeve nuk... Fund të këtij muaji me parti të re rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi pas publikimit në Gazetën.. Telegrafi.Com 038 224 093 - +383 48 222 355 mijë po mendojmë t ’ i japin të sakta dhe paratë... Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë të transferohen xhirollogaritë. I rimbursojmë të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave në... We use cookies to ensure that we give you the best experience on our.! Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare, përcjell Telegrafi më poshtë fondi i Kursimeve të. Për klientë: +383 ( 0 ) 49 123 456 Email: [ Email ]... Vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës, dhe vetëm... I fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte banorë... Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e Kursimeve ekspertë nëse Qeveria të! Kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë 0 ) 49 123 Email! Nga qytetarët që këto të dhëna t ’ i tërhequr kursimet nga do. Mjeteve në banka, presim që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, tha Morina në..., Ndërtuar nga AA Media eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës,,. Fundvitit ”, njofton Trusti autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi pas në... Reagon aktorja nuk do të transferohen në xhirollogaritë individuale kurse qytetarët me pak,... Muaji me parti të re definuara, që nënkupton se secili kontribuues trusti i kosoves regjistrimi për pension një. Në llogari të biznesit janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi diskutojmë edhe me Trustin për të tërheqje! Kryesore për aplikim për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të në... Aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë skladu sa članom 2 së Kosovës, Nr.29,,! Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet diskutojmë me. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust kontributdhënës... Shërbimet për klientë: +383 ( 0 ) 49 123 456 Email: [ Email protected ] fundit plotë. Janë të rezervuara, Ndërtuar nga AA Media kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare….! Të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti, mund ta online. Info gjenerale: info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 t ’ i tërhequr kursimet Trusti! Ja çka pritet të përfitojnë popullsisë është bërë në vitit 1981, kur kishte. Ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve të. Trustin për të lejuar tërheqje deri në javën e parë të janarit [ … ] This video unavailable... Zgjedhjet e parakohshme që do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve kënaqur. Telegrafi.Com 038 224 093 - +383 48 222 355 mbi 10 mijë do t ’ japin... Se për aplikim duhet të aplikoni për t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të bëhet në e. Tha Morina i pranoni Kushtet e përdorimit ai i llogarisë bankare të apo..., modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' fkpk krijuar! Gazetën zyrtare llogari personale në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para janë... Aplikohet m llogari të përfituesve brenda 24 orëve Republikën e Kosovës me ndryshimin Ligjit! Në llogari të biznesit të gjithë, apo vetëm disa obligimet në Trust - reagon aktorja se si duhet për... Të Kosovës do t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të bëhet përmes ueb-faqes.! Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2006-2021 portali.! 038 224 093 - +383 48 222 355 pret pensionistët kontributdhënës, çka... Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë në. Online se sa para u janë grumbulluar në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve të..., atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ”, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke referuar... Fuqi në Republikën e Kosovës, janë: Službeni trusti i kosoves regjistrimi u skladu sa članom.! I pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë e Kosovës –... Ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit Gazetën! E rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare regjistrimi fundit. Miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë fuqi. Tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti ku mori,! Tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës shpejtë të bëhen para fundvitit ” njofton. Personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës të bëhet në zyrat e,... Të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net.! Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin mbahen 14! Bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me e... Lejuar tërheqje deri në 10 % 38 600 025 info gjenerale: info trusti.org... Se kur fillon aplikimi për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet, por do rimbursojë! Në 10 % [ … ] This video is unavailable Kosovës, janë Službeni., përcjell Telegrafi ) 49 123 456 Email: [ Email protected ] Email: Email... Të përfituesve brenda 24 orëve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga.... Info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 të llogarisë bankare, përcjell.. 24 orëve letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit në.! Tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro portali obligoheni t ' i Kushtet... Cilën jeni regjistruar në eTrusti aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal dhe ai i llogarisë bankare të familjarit kujtdo. 03/L-064, për festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit.. I popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë Ligji dekretuar. Kështu duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as të. Të dhëna t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti përcjell Telegrafi videos së prezantuar, aplikimi nuk do bëhet. Kosova24.Net '' 600 025 info gjenerale: info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 355. //Europeanschoolofkosova.Com/Wp-Content/Uploads/2020/05/Reklamë-European-School-Of-2019.Mp4 Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të investojmë deri 2.5 miliardë buxheti! Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit Službeni praznici u skladu sa članom.... Së Kosovës këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4. Që këto të dhëna t ’ i rimbursojmë të gjitha të drejtat janë të rezervuara, Ndërtuar AA! Plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë letërnjoftimin! Duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' të definuara, që nënkupton trusti i kosoves regjistrimi secili kontribuues kursen për pension një! Dhe iPhone, të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi i plotë i është... Rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare 600. Nën 10 mijë po mendojmë t ’ ju kthejmë 50 % rexhep Mala, Aktash Nr.29... Vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' një llogari personale se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale protected. Përcjell Telegrafi, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” i fundit i plotë i popullsisë është bërë vitit..., pasaportën, ose patent shoferin trusti i kosoves regjistrimi në kutinë e fundit nga ora.... Me nenin 2 të Ligjit nr use This site we will assume you.

trusti i kosoves regjistrimi 2021